- dziewczyny z dubaju książka

Z czego wynika popularność książek o prostytucji?

Na polskim rynku wydawniczym pojawia się coraz więcej książek poświęconych zjawisku prostytucji. Dlaczego tak się dzieje? Czy temat tak kontrowersyjny ma szansę wywołać dyskusję w kraju tak konserwatywnym jak Polska? Myślę, że książka “Dziewczyny z Dubaju” Piotra Krysiaka z księgarni po części odpowiada na te pytania. Warto przeczytać tę pozycję, by zrozumieć, co kieruje młodymi, pięknymi dziewczynami wyjeżdżającymi do Dubaju i uprawiającymi seks z bogatymi szejkami.  Czy to nowa jakość współczesnej prostytucji?

Prawda czy fałsz? 

Wiele osób zadaje sobie pytanie, ile jest fikcji literackiej w książce “Dziewczyny z Dubaju” Piotra Krysiaka? Sam autor wyznaje, że pozycja ta jest efektem dziennikarskiego śledztwa. Przywołuje historie modelek, celebrytek, finalistek konkurów piękności, które zdecydowały się uczestniczyć w tym procederze. Spełniały seksualne zachcianki bogaczy, były poniżane jako kobiety, a jednak decydowały się na to. Co z tego miały? Po dwumiesięcznym pobycie w Dubaju mogły kupić sobie mieszkanie w dużym mieście. Czy jednak udział w seksbiznesie nie wywoływał w tych kobietach dyskomfortu, poczucia niższości, traumy? Bohaterki reportażu z zadziwiającą szczerością odpowiadają na to pytanie. 

Światem rządzi pieniądz

Piotr Krysiak odsłonił kulisy jednej z najważniejszych afer seksualnych ostatnich lat. W środowisku celebrytów zawrzało. Pojawiły się pytania i pomówienia. Kto rzeczywiście wyjeżdżał do Dubaju w celach zarobkowych? Czy świat blichtru, luksusu jest tak fascynujący, by dać się poniżać i wykorzystywać? Na Piotra Krysiaka padły oskarżenia, że wymyślił tę historię, by osiągnąć komercyjny sukces. Jak było naprawdę? Warto zajrzeć do książki “Dziewczyny z Dubaju” i przekonać się, że światem rządzi pieniądz. Jego siła jest ogromna. I zawsze znajdą się osoby, które dla pieniędzy zrobią wszystko. Tak jest, było i będzie.

W czym tkwi fenomen popularności książek o prostytucji? Bo to świat tabu, do którego dostęp mieli nieliczni. A ludzi od zawsze fascynowało to co nieznane, tajemnicze, zakazane.